Bractwo Rycerskie

BRACTWO RYCERSKIE KASZTELANII WOJNICKIEJ

Bractwo Rycerskie Kasztelanii Wojnickiej powstało w Roku Pańskim 2002 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wojniczu, za sprawą grupy przyjaciół. Niestety w 2007 roku, nasza działalność została zawieszona, ze względu na zbyt małą liczbę osób zaangażowaną w ten projekt. W roku 2010, dzięki napływowi nowych chęci, oraz kilku dawnym członkom, na nowo otworzyliśmy nasze szeregi dla osób zainteresowanych.

Bractwo Rycerskie Kasztelanii Wojnickiej to grupa 16 osób, których połączyła wspólna pasja. Nasze Bractwo stale się rozwija, dlatego jeśli interesujesz się historią średniowiecza i chcesz spróbować własnych sił w fechtunku, strzelaniu z łuku lub po prostu dobrze się bawić, zapraszamy na nasze treningi w piątki o godzinie 18 w Domu Grodzkim. Odtwarzamy kulturę, obyczaje oraz zachowanie XIV oraz XV wieku.

W naszych szeregach znajduje się 6 dam dworu, które dbają o strawę oraz rzemiosło artystyczne. Nie omieszkają one również, w mrocznych czasach,dbać o swoje bezpieczeństwo, albowiem zręcznie posługują się łukiem.

Zrzeszamy również pod naszą chorągwią 10 rycerzy oraz giermków. Bronią oni zaciekle swych dam i dbają o bezpieczeństwo Kasztelanii.

 

OFERTA

Nasze Bractwo prezentuje zbroje, stroje oraz broń średniowieczną. Posiadamy również replikę namiotu średniowiecznego,co umożliwi nam rekonstrukcje obozu.
W naszych szeregach znajdują się doświadczeni wojownicy, biegli w sztuce średniowiecznego fechtunku. Prezentujemy elementy średniowiecznych sztuk walki oraz łucznictwo. Nasze walki nigdy nie są reżyserowane, aby w wierny sposób oddać widowni ich realizm.

Odtwarzamy średniowieczne pojedynki rycerskie na broń wszelaką:

  • miecze jednoręczne
  • miecze półtora ręczne
  • toporki
  • kiścienie
  • młoty
  • kije

Jeśli spełnione są odpowiednie warunki, zapewniamy pokaz strzelania z łuków.
Członkowie naszego Bractwa,na podstawie przekazów historycznych, starają się również odtworzyć w wierny sposób gry i zabawy tamtych czasów, takie jak:

  • rzut zapałką
  • kręciołek
  • przeciąganie liny

Udział w takiej zabawie, może wziąć każdy z widowni, dorośli, młodzież jak również dzieci.

Posiadamy również dyby w których niesfornych zakuwamy :). Nasze szeregi zasila również kat, który ścina głowy nie tylko barbarzyńcom.

Jeśli chcesz, abyśmy wystąpili na twojej imprezie, zadzwoń:

Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu +48 14 6790 00
Wojciech Koza 505 696 797
Monika Koza 500 788 261

lub napisz:
kasztelania_wojnicka@interia.pl